Diet Food Foodstuffs Fitness  - Skica911 / Pixabay
Jídlo a nápoje Zdraví a životní styl

Boj s nadváhou a obezitou

Problémy s nadváhou trpí stále větší procento populace. Češi se dnes dokonce řadí mezi nejobéznější národy v Evropě. Je to důsledkem špatného životního stylu, nedostatku pohybu a také nezdravých stravovacích návyků. O tom, jak zhubnout, referují prakticky denně různé módní časopisy a další média, nicméně ty dokáží jen poradit. Boj s přebytečnými kily musí svést každý člověk dám. A nutno podotknout, že to může být velmi náročný a dlouhý boj.

Hubnutí je během na dlouhou trať

Hubnutí není otázkou několika dnů či týdnů. Člověk, který má nadváhu, musí počítat s tím, že boj s nadváhou mu zabere měsíce. Rozhodně není dobré držet drastické diety, během kterých člověk prakticky nejí a tělu se tak nedostává základních vitamínů a dalších potřebných látek. Specialisté na hubnutí doporučují hubnout pomalu, optimální je zhubnout zhruba 2 až 4 kilogramy měsíčně, při výraznějším úbytku tuků může tělo trpět.

Woman Girl Slimming Blue Jeans - oleg_mit / Pixabay
Boj s nadváhou a obezitou

Co je potřeba změnit, chceme-li zhubnout

Odpověď na otázku, jak zhubnout, není zcela jednoznačná. Co je však jisté, člověk s nadváhou musí od základu změnit svůj život. Především je třeba upravit jídelníček tak, aby v něm bylo více ovoce a zeleniny a naopak méně tučných potravin. K běžné stravě se mohou přidat i účinné tabletky na hubnutí. Dnes jich existuje celá řada, některé z nich jsou dostupné jen na lékařský předpis, mnoho jich však lze zakoupit v běžných obchodech s potravinovými doplňky.

Kromě stravy je velmi důležitý dostatečný pohyb. Každý člověk by si měl dopřávat pravidelné sportovní aktivity. I hodinová procházka může být pro tělo prospěšná, rozhodně lepší nežli se válet na gauči před televizní obrazovkou a stěžovat si na to, že dotyčný neustále přibývá na váze.

Pakliže chcete začít s hubnutím a nevíte, jak na to, může vám pomoci internetový portál zdrava-dieta.eu, který přináší mnoho zajímavých informací o hubnutí, dietách či přípravcích, které pomáhají hubnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.