Curb Road Side Walk Pavement Fall  - athree23 / Pixabay
Stavba a rekonstrukce Zahrada

Vybíráme kvalitní zahradní obrubníky

Už se těšíte, až budete moci svou zahrádku na jaře dát opět do pořádku? Přemýšlíte, jak ji lépe rozložit? Jak udělat, aby jednotlivé části zahrady byly řešeny efektivněji? Jestliže se vaše zahrádka skládá ze záhonků na pěstování zeleniny a ovoce, trávníku a okrasných záhonků, pak je dobré zahradu rozčlenit, abyste mohli případně sekat trávník bez toho, aniž byste brali sekačkou zároveň i hlínu ze záhonků, mulčovací kůru či okrasné kameny z okrasných záhonků.

Rozdělení zahrady je tedy praktické a největší úlohu vám udělají zahradní obrubníky.

Zahradní obrubníky mají mnoho výhod

Zahradní obrubníky jsou v tomto směru skvělými pomocníky a díky nim můžete krásně oddělit různé povrchy na vaší zahradě. Trávník vám tak nebude prorůstat, jak na užitkovou, tak okrasnou zahradu, čímž si ušetříte práci, neboť nebudete muset záhony plít a potýkat se s plevelem. Trávník se vám bude, jak už bylo řečeno, mnohem lépe sekat.

Výhodou zahradních obrubníků je také to, že si můžete záhony vytvarovat, jak si přeje do libovolných tvarů. V případě třeba plastových obrubníků je tento materiál velice ohebný a dá se krásně tvarovat třeba do oblouků, případně stočit kolem stromu. Zahradním obrubníkem můžete oddělit kterékoli plochy na vaší zahradě, např trávník od chodníčku, záhonků, zámkovou dlažbu od betonových ploch, případě okrasné zahrádky nebo i do skleníků, prostě, tak jak to bude vaše zahrada vyžadovat.

Vybírejte z mnoha materiálů

Zahradní obrubníky můžete často znát v betonové podobě, plastová varianta je však mnohem modernější. Betonové obrubníky jsou náročnější na instalaci, kdežto plastové obrubníky můžete do zahrádky zakomponovat za mnohem kratší dobu a nemusíte ani nic betonovat. Stačí je jen zakotvit. Materiál je pevný, spolehlivý, odolný a vydrží vám dlouhou dobu.

S plastovým obrubníkem si nic nestane i během zimy, nemusíte se strachovat, že byste jej museli po zimě měnit. Komplikovaná však není ani případná demontáž. Na závěr vás jistě potěší i nízká pořizovací cena. Za dobrou cenu můžete udělat velkou a praktickou parádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.