Creeper Ivy Plant Climbing Climber  - MabelAmber / Pixabay
Bydlení a domácnost Stínění

Venkovní markýzy: Efektivní stínící prvek pro váš dům

Blíží se léto a s ním i očekávaná vedra, která minimálně na několik týdnů v České republice nastanou. Léto patří pro většinu lidí k nejoblíbenějším obdobím v roce, neboť příjemné teploty a sluníčko poskytují možnost posedět venku, opalovat se a užívat si. Aby však sluníčko nebylo příliš dotěrné, je na místě uvažovat nad tím, jakým způsobem si doma vytvoříte místo, kde bude možnost posedět ve stínu. Kromě klasických slunečníků jsou určitě zajímavým prvkem markýzy.

Markýzy venkovní posezení dokonale zpříjemní. Dají se využít tehdy, jsou-li sluneční paprsky už příliš intenzivní. V momentě, kdy chceme uniknout jejich působení, avšak nemíníme se kvůli tomu zavřít dovnitř domu, dají se markýzy jednoduše vytáhnout.

Stínící prvek a regulátor teploty

Markýzy jsou velmi důmyslným a zároveň i pěkným prvkem, který se hodí na verandy a terasy rodinných domů, stejně tak se ale dají využít také například u zahradního domku, nebo v předzahrádkách restaurací. Důvodů, proč si pořídit právě markýzy, lze nalézt hned několik. Nejenže umožní dokonalé zastínění terasy či verandy, ale zároveň slouží i jako prvek, kterým lze do značné míry regulovat teplotu přímo uvnitř domu, neboť sem díky nim neproniká sluneční záření, které zejména v létě hodně zvyšuje teplotu v místnostech. Díky markýzám tak vlastně i ušetříte, protože v objektu nemusíte tak často používat klimatizaci, jejíž provoz je dosti energeticky náročný.

Výběr z mnoha druhů markýz

Markýzy venkovní se dají pořídit v několika variantách. Velmi praktické jsou navíjecí markýzy, které lze ovládat i přes elektronické zařízení. Dalším typem jsou kupříkladu kazetové markýzy. Možností je ovšem daleko více, v obchodech zakoupíte vertikální markýzy, markýzy s výklopnými rameny atd.

Velkou výhodou je, že markýzy pro venkovní využití lze zakoupit ve velkém cenovém rozpětí. Ekonomické markýzy se dají pořídit už od několika set korun, luxusní markýzy pak stojí i tisíce. Záleží jen a jen na vás, zda dáte přednost spíše praktičnosti těchto zařízení, nebo zvolíte varianty, které se stanou také pěkným prvkem z hlediska designu. Kvalitní markýzy v různých cenových relacích zakoupíte v internetovém obchodě Univers.cz. Na vybrané druhy markýz jsou zde poskytovány zajímavé akční ceny, díky nimž jejich pořízení bude ještě výhodnější.

Awning Pergola Roof Material Strip  - fotosforyou_rk / Pixabay
Venkovní markýzy: Efektivní stínící prvek pro váš dům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.