Meat Grilled Food Meal Plate  - vip-foto-com / Pixabay
Jídlo a nápoje Zahrada

Dodejte svému grilování eleganci se zahradními grily

K vítanému zpestření běžného způsobu bydlení se bezpochyby řadí grilování na zahradách, které zároveň rozšiřuje obytné prostory domácností a jejich kuchyní, a zahradní design se již dnes bez této varianty venkovního vaření neobejde.

Zahradní grily prošly velmi významným vývoje od otevřeného ohniště přes grily na dřevěné uhlí, grily s lávovými kameny až po současnou generaci grilů plynových a elektrických.

Přímé grilování na dřevěném uhlí

Mezi nejvíce oblíbené zahradní grily patří pro svou jednoduchost, nízkou cenou patří přenosné zahradní grily na dřevěné uhlí. Tento typ je nejčastěji využíván v případě, že se griluje jen několikrát do roka. Navíc kouřové aroma zpravidla nahradí poměrně dlouhou dobu rozhoření uhlí, pracnost s regulací tepla.

Přímé a nepřímé grilování v kotlových grilech na dřevěné uhlí

Kotlové zahradní jsou grily k přípravě pokrmu přímým i tak nepřímým způsobem. Poklopy s ventilačními průduchy , kterými jsou tyto zahradní grily vybaveny, zajišťují cirkulaci vzduchu, a tím stálé udržování teplotu. Navíc jsou grilované potraviny chráněny i před nepřízní počasí. Zahradní kotlové grily jsou vyráběny ze speciální oceli s vysokou zárukou pečení.

Grilování na lávových kamenech

Podstatou působení tepla na pokrm je sálavé teplo lávových kamenů nebo keramických briket, rovnoměrně rozložených na roštu nad plynovými hořáky, u některých typů i nad elektrickými topnými články. Lávové kameny mají tzv. samočisticí schopnosti, jejichž význam spočívá v pohlcování tuku. Musejí se ale občas vyměnit, aby nedocházelo k nepříjemnému zadýmení. Mezi další typy patří grilování na plynu s lávovými kameny nebo bez nich, grilování na elektrickém grilu, grilování na kontaktních, přenosných grilech a zatím málo známým grilováním na vodním grilu.

Zahradní grily jsou bezesporu nejen velmi oblíbeným způsobem přípravy jídla, ale i společenskou událostí. A aby byl celkový dojem úplný, vybírejme zahradní grily i tak, aby i vzhledově doplnily celkový zahradní design.

Grill Sausage Barbecue Bratwurst - Kollinger / Pixabay
Dodejte svému grilování eleganci se zahradními grily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.