Friuli Venezia Giulia Vajont Valley  - Francesco_Foti / Pixabay
Cestování a dovolená

Itálie, cíl lyžařů

Není žádným překvapením, že Itálie je rozmanitá a to nejen svojí kulturou, ale mimo jiné i nabízí několik možností pro lyžaře. Proto ji každý rok navštěvuje obrovské množství nadšenců do lyžování, snowboardingu a dalších zimních sportů. Itálie je doslova lyžařskou velmocí, zejména pak italské Alpy jsou rájem všech milovníků jízdy na prknech i lyžích.

Co Itálie lyžařům nabízí?

Je naprosto senzační, že Itálie díky své poloze nabízí opravdu velkolepé rozmanité možnosti všem, co se nezdráhají zimní sporty vyzkoušet. Přitom nejde jen o klasické sjezdové lyžaře, v mnoha střediscích jsou velice dobře připravené tratě pro běžkaře a samozřejmě není nouze ani o jiné, třeba i adrenalinové zážitky na sněhu. Itálie je zkrátka velmocí, co se lyžování a podobných sportů týče, takže ukojí potřeby i těch nejnáročnějších zájemců zimních sportů. Obecně jsou zimní lyžařská střediska v Itálii sezoně vytížena také proto, že nabízí pestrou paletu nejen vyžití, co by zimních sportů, ale i mnoho možností relaxace a také výtečné kuchyně, nejen vyhlášené italské, ale i světové.

Kam to lyžaře nejvíce táhne

Co se lyžařských středisek týče, pak nejčastěji lyžaři z Itálie, ale i celého světa míří právě do Val di Fiemme, Dolomiti Superski (název už sám dost prozradí), dále je to Val di Sole, Alta Badia Cortina d´Ampezzo.

Val di Fiemme

První jmenované je také nejčastěji navštěvované, co se Čechů týče. Míří sem ročně tisíce a tisíce nadšenců zimních radovánek, protože právě Val di Fiemme je rájem lyžování a veškerého podobného vyžití. Češi do tohoto zimního střediska mají poměrně krátkou cestu, takže se zde pro nás, Čechy, spojí příjemné s užitečným. Opravdu skvělá kombinace pro zimní dovolenou s šálkem bombardina.

Val di Sole

Slunečné údolí, jak zní v překladu název velice rušného zimního střediska, je populární nejen pro řadu nabídek, které poskytuje, ale především veškerého vybavení. Val di Sole je obecně nejnavštěvovanější destinací pro zimní dovolenou v Itálii, pokud je poptávka po zimních sportech. Kvalita, nadčasovost je právě typickou vlastností pro zimní středisko kousek od švýcarských hranic.

Winter Mountains Summit Alpine  - BaraSchr / Pixabay
BaraSchr / Pixabay

Dolomiti Superski

Vyhlášeným italským střediskem pro zimní sporty jsou Dolomiti SuXperski, areál, který byl založen před více než čtyřiceti lety a stále je oblíbeným cílem nadšenců do lyžování. V portfoliu má rovných padesát zimních středisek, která by měl každý správný lyžař alespoň jednou v životě navštívit.

Bormio

Malý kousek od švýcarských hranic leží jedno ze známých lyžařských středisek – Bormio. Jde o obec, vyhlášenou právě pro své lyžařské středisko, ale také pro termální prameny a tak i vyhlášené lázně. Co se však lyžování týče, je Bormio cílem pro ty, co milují dlouhé jízdy ze svahu, až přímo nekonečné. Nic zajímavého pro začátečníky, ale o to více pestré pro osoby dychtící po adrenalinu.

Livigno

Zimní středisko Livigno, ležící v italských Alpách na úpatí švýcarských hranic, je cílem všech, kteří dychtí po závodech ve sjezdu jak na lyžích, tak snowboardu, či jiných soutěžích všemožných zimních svahových sportů. Livigno je oprávněně známo celosvětově a ročně se sem sjíždí mraky sportovců, ale i fanoušků. Proto je také Livigno vybaveno zábavními parky jak pro děti, tak dospělé a nechybí ani organizovaná doprava zdarma pro návštěvníky rozsáhlého střediska.

Val di Fassa

Ti, kteří dávají přednost klidnějším místům pro lyžování s naprosto vytříbenou kvalitou sněhu a také mnoho vyžitím pro běžkaře, rozhodně nebudou tratit v oblasti Val di Fassa, které sice nemá tak zvučné jméno jako výše uvedené, za to si zimní radovánky návštěvník užije bez extrémně dlouhého čekání u vleků a i prázdnějšími sjezdovkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.