Cameras Filming Media Reporters  - damianlopjus / Pixabay
Firmy a služby

Kde uspořádat konferenci? Výběr místa rozhodně nepodceňujte!

Chystáte-li se uspořádat konferenci, neměli byste zapomínat, Že úspěch nezávisí pouze na tématu a šikovnosti řečníků. Velmi důležitý je také výběr místa, kde se bude akce konat. Konferenční prostory by měly splňovat následující kritéria.

Dostatek prostoru

Čekáte, že se dostaví desítky či stovky lidí? V tom případě si pronajměte sál s dostatečnou kapacitou. Pokud jde spíše o komorní akci pro méně účastníků, zvolte komfortní salonek. Vaši hosté by se neměli těsnat v malé místnosti, ale na druhou stranu není důvod pro zbytečně velké prostory.

Dostupné místo

Pokud se téma konference váže k určitému místu, pak by se měla konat v jeho blízkosti. Obecně je však praktičtější větší město. Většina významných událostí se logicky koná v Praze , která je z hlediska dopravní dostupnosti nejlepším řešením.

Přesto neberte na lehkou váhu ani výběr konkrétní lokality. Vyhněte se okrajovým a špatně přístupným částem a raději využijte konferenční prostory v Praze , které se nachází na dostupném místě.

Příjemné prostředí

Hotel pro pořádání konference by měl mít jistou úroveň. Chcete-li na ostatní zapůsobit, zvolte stylové prostředí, ve kterém se budou ostatní cítit dobře. Dobrou volbou je například vyhledávaný čtyřhvězdičkový hotel Praha Belvedere, který nabízí kapacitu až 400 osob v rámci čtyř různých konferenčních sálů.

Vybavení a občerstvení

Konference bude mít hladký průběh jen za předpokladu, že se postaráte o to, aby vás nezradila technika. Nemáte-li k dispozici vlastní, můžete si ji zapůjčit ve specializované půjčovně. Anebo se obrátit přímo na pronajímatele konferenčních prostorů. Ti schopnější vám zajistí vše, od flipchartu až po tlumočnickou kabinu.

A nezapomeňte ani na chutné občerstvení a nápoje. Máte-li možnost využít catering přímo v místě konání akce, udělejte to. Ušetříte spoustu drahocenného času!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.