Wash Your Hands To Wash Hands Water  - Pezibear / Pixabay
Stavba a rekonstrukce

Umyvadlo do koupelny: Jaké jsou možnosti

Umyvadlo je nedílnou součástí koupelny. Jeho absence je takřka nemyslitelná, vždyť jej používáme k ranní i večerní hygieně, ale také během celého dne, který trávíme v domácnosti. Při zařizování koupelny si ale můžeme naplánovat, jaké umyvadlo zvolíme tak, aby nám nabídlo co největší pohodlí.

Klasické varianty umyvadel

Kdo chce do své koupelny zvolit klasiku, ten si nejspíše vybere některé ze závěsných umyvadel, případně pak umyvadla na desku. Tato umyvadla do koupelny jsou nejvíce využívané. Existují však i další možnosti. V interiéru se dobře vyjímají nábytková keramická umyvadla, která mají sifon zakrytý stolečkem, jenž přímo navazuje na umyvadlo.

Řešení pro koupelnu, kterou využívá více lidí

Zajímavou alternativou jsou pak dvojumyvadla. Jejich umístění je asi zbytečné ve chvíli, kdy žijete v domácnosti sami. Je celkem zbytečné mít v koupelně dvojumyvadlo, když se o něj nemusíte s nikým dělit.

Praktická jsou ovšem dvojumyvadla tehdy, žijete-li s partnerem. Pokud každé ráno vstáváte ve stejnou chvíli, jistě si jdete občas na nervy s tím, že jeden musí čekat na druhého, než provede svoji hygienu. U jediného umyvadla se jen těžko budete naráz omývat a čistit si zuby oba dva, nebude zde zkrátka tolik prostoru.

V momentě, kdy ale zvolíte dvojumyvadla, bude situace o mnoho lepší. Každý z vás bude mít dostatek místa na hygienu, aniž byste si navzájem překáželi. Společný čas tak vlastně budete moci trávit i v koupelně. Jediný problém v případě dvojumyvadla vězí v tom, že má samozřejmě větší rozměry. Není tak vhodné do menších koupelen, například do panelákového bytu, kde je obvykle koupelna prostorově velmi omezená.

Lepší dvojumyvadlo nežli dvě samostatná umyvadla

Dvojumyvadla jsou mnohem praktičtějším řešením nežli instalace dvou oddělených umyvadel v jedné koupelně. Působí totiž daleko kompaktněji a koneckonců zaberou méně místa. Snadněji se také vyřeší otázka přívodu vody a jejího odtoku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.