Load Awning Business Awning  - Hans / Pixabay
Stavba a rekonstrukce Zahrada

Venkovní markýzy: Výhody kazetových markýz

Venkovní markýzy jsou velmi elegantním prvkem, který rozhodně stojí za to si pořídit ve chvíli, kdy je součástí vašeho rodinného domu zahrada, terasa, případně veranda či balkon. Jedná se o zařízení, které má za cíl chránit před nepřízní počasí či přímými slunečními paprsky.

Kvalita materiálu hraje při volbě markýzy důležitou roli

Markýzy venkovní prostředí a různé klimatické podmínky snášejí velmi dobře, pakliže jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Je zapotřebí, aby použitá látka byla dostatečně pevná a ideálně také voděodolná, neboť lze počítat s tím, že nás bude chránit před případnými dešťovými kapkami. Zároveň ale také musí poskytovat ochranu před slunečními paprsky, takže by měla být vyrobena z materiálu, který pohlcuje UV záření. Samotná konstrukce venkovní markýzy pak musí splňovat určitá bezpečnostní kritéria, aby se při manipulaci s markýzou nerozbila a neohrozila tak vaše zdraví.

Kazetové markýzy jsou stabilní a odolnější

Z hlediska kvality jsou asi nejlepší volbou takzvané kazetové markýzy. V jejich případě se látka při zatahování stáhne do schránky ( kazety). Díky tomu je ochráněna například v momentě, kdy venku prší a fouká silný vítr, který by konstrukci a látku mohl ohrozit.

U kazetové markýzy je možné nainstalovat také elektrický pohon, díky němuž bude její ovládání mnohem jednodušší a pohodlnější. V tom případě totiž při jejím vysunutí či naopak zasunutí stačí stisknout tlačítko a markýza se automaticky sroluje či vytáhne.

Je pravdou, že kazetové markýzy s elektrickým pohonem patří mezi vůbec nejdražší varianty markýz. Mají však nejstabilnější a nejbezpečnější konstrukci, takže logicky vydrží o mnoho déle nežli běžné markýzy venkovní, někdy také označované jako takzvané otevřené markýzy.

Lze je použít i pro větší prostory

Kazetové markýzy jsou výhodné i v tom, že se dají pořídit v mnoha velikostech, bez problémů si lze objednat velkoformátové markýzy, které ochrání kompletně celou terasu u domu. Zároveň je možné si je pořídit v různých barevných variantách podle vašeho vkusu a také vzhledu domu, jehož součástí se stanou.

Pakliže máte zájem o pořízení venkovní markýzy, pak se obraťte na společnost Univers.cz. Tato firma nabízí moderní kazetové markýzy, které jsou vhodné nejen pro terasy a verandy rodinných domů, ale také například pro restaurační zahrádky, kde je přítomnost markýz velmi vítána návštěvníky, a to hlavně v jarních a letních měsících, kdy panuje slunečné počasí.

Amsterdam Netherlands Holland - user32212 / Pixabay
Venkovní markýzy: Výhody kazetových markýz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.