Thermostat Heating Radiator  - 11082974 / Pixabay
Bydlení a domácnost Energie a plyn

Nebojte se nahradit klasické topení infra panely

Jestli jste už někdy slyšeli o infra topení HOMEHEAT, tak určitě víte, jaké výhody přináší. Přesto by nebylo na škodu si nejdříve říct, jaký je rozdíl mezi konvenčním vytápěním (klasický radiátor) a sálavým vytápěním (infra panely). Běžné radiátory fungují tak, že ohřívají studený vzduch, který se sám poté vznese ke stropu. Jakmile se ochladí, opět je ohřát topením.

Pozor na úniky tepla

Při tomto způsobu se ale nevyhneme únikům tepla, protože při snaze vytopit pokoj na 23°C bývá často u stropu klidně o pět stupňů více. To se vám s infra panely HOMEHEAT nemůže stát. Kouzlo topných panelů je v tom, že neohřívají a nevysušují vzduch, ale ohřívají pomocí infra záření všechny pevné předměty. Vyvarujete se tak únikům tepla a i po vypnutí panelů bude neustále celá místnost pěkně hřát.

Protože stačí mít oproti radiátorům zapnuty topné panely třetinu času, ušetříte tak mnoho peněz za rok. Přestože se nevyhnete původní investici do panelů, po přibližně třech letech používání se vám úspora vyrovná s investicí a od té doby už jen šetříte.

Kromě úspory přináší infra topení nespornou řadu výhod

mezi které určitě patří pozitivní účinky sálavého tepla na lidský organismus. Je mnoho let prokázáno, že sálavé teplo (přesně takové, jaké vydává slunce) proniká do hloubky kůže a má dobrý vliv na člověka jako takového.  Alergici jistě ocení fakt, že při vyhřívání pokoje nedochází k cirkulaci vzduchu, takže se zbytečně v pokoji nebude prášit.

Na fólii, která je to jediné, co z panelu jde vidět, si můžete nechat vytisknout jakoukoliv vaši fotografii, oblíbený obrázek nebo abstraktní motiv. Díky tomu získáte jak funkční a přelomové vytápění, tak pěkný doplněk do domácnosti. Samozřejmě nejste vázáni na jeden vzhled po celou dobu. Klidně si můžete po každé letní dovolené nechat vyrobit novou fólii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.