Sparrow Bird Sit  - Nowaja / Pixabay
Nábytek Zahrada

Zahradní pergola bude ozdobou vaši zahrady

Zahradní design zahrnuje i zahradní pergoly. Většinou se jedná o lehké konstrukce sloužící k vytvoření zákoutí pro odpočinek, rekreaci, rodinná nebo společenská setkání. Mají však i funkci, která slouží k předělení zahrady nebo i jako ozdobné loubí. Konstrukce stěn i stropu zahradní pergoly může zároveň sloužit jako opora pro popínavé rostliny, což působí velmi přirozeně a romanticky.

Výhodou pergoly s popínavými rostlinami je i to, že lze jimi zakrýt i ochranné síťky proti hmyzu.

Zahradní pergola dodá vaši zahradě útulnost

Vzhledově výrazné pergoly jsou dobře viditelné a tento typ vědomě je volen pro zahradní design vědomě, aby zdůraznil ráz a reprezentativnost zahrady a její architektury, mohou být bez popínavých rostlin, protože samy o sobě plní svou konstrukcí dělicí a protisluneční funkci. Tento typ se používá v prostorných zahradách a bývají umístěny dále od domu, protože by mohly bránit například výhledu z oken.

Jemnější zahradní pergoly s pokrytím popínavých rostlin jsou naopak umisťovány v zahradách malých, zpravidla v blízkosti budov, kdy pro nedostatek mohou nahrazovat vzrostlé stromy, pro které tam není vhodné místo.

Možností, jak si zahradní pergolu pořídit, je dnes opravdu hodně

Existuje mnoho firem, které se zabývají jen výrobou, ale i takových, které se zabývají nejen výrobou, ale i realizací na klíč. Je také možné ji zakoupit hotovou, a na zahradě ji jen sestavit. Jednoduché zahradní pergoly je možné realizovat i svépomocí. Nejčastějším materiálem pro stavbu je dřevo, montážní a spojovací prvky pergoly by měly být z nerez materiálu nebo povrchově dobře ošetřeného kovu. Zastřešení by mělo být lehké, aby zbytečně nezatěžovalo konstrukci.

Čím vybavit pergolu?

Zahradní nábytek, jenž neodmyslitelně patří k odpočinkovému koutu pod pergolou, by měl ladit s její konstrukcí. K dřevu je možné pořídit i kovový nábytek, pokud je na zemi dlažba nebo beton, kombinace kovu a výpletu je také zajímavá. Ideálním řešením je spojení pergoly s krbem nebo grilem.

Creeper Ivy Plant Climbing Climber  - MabelAmber / Pixabay
Zahradní pergola bude ozdobou vaši zahrady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.