Barn Door Sliding Door Bedroom  - shannonrphillips / Pixabay
Finance a ekononika

Vybíráme dveře do interiéru

Interiérové dveře slouží hlavně pro oddělení jednotlivých pokojů od sebe, vchodové dveře se používají hlavně z bezpečnostního hlediska, mají zabránit vstupu nevyžádané osoby do budovy. Mezi další funkce dveří se řadí například to, že zabraňují přenosu hluku a prachu ze sousedících místností nebo že dveře slouží jako tepelný izolant.

Povrch dveří se vyrábí z různých materiálů

Za nejlevnější variantu je považována folie, kterou si můžete pořídit v několika odstínech dřeva. Folie se však řadí mezi ty méně kvalitní povrchy dveří, takže by se měly tyto dveře umisťovat spíše do méně namáhaných prostor. Laminát je další materiál, který může tvořit povrch dveří. Laminát patří mezi ty povrchy, které nejsou příliš finančně náročné, ale zároveň jsou poměrně dost odolné. Díky těmto vlastnostem se hodí tento typ dveří jednak do domácností, ale také do kanceláří.

Další variantou jsou dveře, jejichž povrch je zhotoven z přírodní dýhy. Tento typ povrchu dveří se řadí mezi ty nejkvalitnější, je možné je umístit do každé místnosti. Pokud se vám nezalíbí žádný z odstínů přírodní dýhy, existuje možnost, že si necháte tuto dýhu domořit do odstínu, který by vám vyhovoval.

Vyberte si z mnoha variant

Existuje mnoho variant, ve kterých se interiérové dveře a dveře venkovní vyrábějí. Jednotlivé druhy dveří se mohou od sebe odlišovat jednak počtem křídel, dále prosklením nebo způsobem zavírání. Obvykle pořizované typy dveří jsou kupříkladu otočné a kývavé dveře, dveře posuvné, dále dveře celoskleněné, turniketové či skládací.

Co se týče dveří interiérových, budete si moct zvolit, jaký typ výplně chcete. Interiérové dveře, které nejsou příliš namáhány, mohou být tvořeny vevnitř voštinou. Pokud však hodláte interiérové dveře umístit do běžně používaných místností, je lepší jako výplň zvolit buď odlehčenou, nebo plnou DTD desku. Předtím, než si necháte dveře do místnosti umístit, si musíte rozmyslet, jestliže tam chcete dveře levé nebo pravé, jestliže chcete dveře prosklené, nebo plné, dále si musíte zjistit rozměry dveří a rozhodnout se pro odstín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.