Office Workspace Notebook  - einnt / Pixabay
Finance a ekononika

Koupě vlastní kanceláře: možnost, jež stojí za zvážení

Uvažovali jste někdy, že byste zainvestovali do vlastní kanceláře? Že se vám to zdá jako nestandardní řešení? I přesto je kancelář překvapivě zajímavým investičním aktivem.

Většina právníků, architektů a dalších profesí, jež ke svému fungování potřebují kancelářské prostory, spíše ze zvyku zůstává celý život uvázána k pronájmu. Je to poměrně pohodlné řešení, kdy se moc nemáte o co starat a „jen“ měsíc co měsíc i desítky let posíláte peníze „do černé díry“. Uvažovali jste ale nad tím, že by to šlo i jinak?

Investice, která se zcela jistě vyplatí

Pokud máte v plánu u své profese ještě nějakou dobu vydržet, pak je nasnadě další možnost – koupě vlastní kanceláře. Samozřejmě většina lidí nemá dostatek disponibilní hotovosti k tomu, aby se při takové investici obešla bez půjčky. Na druhou stranu hypotéka na kancelář je v dlouhodobém měřítku levnější alternativou plateb nájmu, přičemž doba splatnosti takové hypotéky bývá nastavena na pět až 20 let při vlastním podílu ve výši 10 až 40 procent.

Koupě kanceláře může být i dobrou investicí

Koupě kanceláře se však vyplatí i v případě, že podnikání nemáte v úmyslu. Investiční kancelář následně pronajmete a máte z ní slušný přívýdělek ke své mzdě nebo penzi. Výnos se v závislosti na různých faktorech pohybuje zpravidla mezi 7,5 až 8 procenty kupní ceny ročně.

Kde poptat koupi nemovitosti?

Kancelářské nemovitosti ke koupi nabízí hlavně v Praze společnost Amigal Group, která se tímto segmentem trhu zabývá dlouhodobě. Svým klientům je schopna zajistit a vyřídit veškeré papírování, právní náležitosti, servis či údržbu okolo celé transakce i po dobu vlastnictví kanceláře, takže se kromě výběru vhodné a strategické nemovitosti není třeba o nic starat.

Máte-li zájem o bližší informace, obraťte se přímo na společnost Amigal Group nebo na svého realitního makléře.

Koupě vlastní kanceláře: možnost, jež stojí za zvážení
Koupě vlastní kanceláře: možnost, jež stojí za zvážení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.