Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay
Finance a ekononika

Jak zhodnotit volné peníze: Investiční zlato

Volné finanční prostředky jsou určitě dobrou zprávou. Ovšem pokud je chcete výhodně investovat, mohou značně potrápit. Investiční zlato vás tohoto problému zbaví. Navíc vám nabídne více než jen pokrytí inflace.

Možnosti investicí jsou velmi omezené

Spořicí účty se ve většině případů pohybují pod hranicí dvou procent a jen pár bank nabízí více než zmíněná dvě procenta. Ovšem ani to nestačí a peníze se vám na takovém účtu znehodnocují. Peněz tedy máte stále méně. Naopak akcie a fondy se většinou řadí do rizikové skupiny a tak velký risk neodpovídá možnému zisku.

Investiční zlato prezentované zlatými slitky si z každé skupiny bere jen to nejlepší. Jedná se o konzervativní investici, která z historického hlediska spolehlivě pokrývá inflaci. Zároveň má neomezený zisk a silnější posílení ceny během roku není neobvyklé. To má za příčinu více, než jen pokrytí inflace. 

Investice do zlata je dlouhodobá. To znamená aspoň na 5 let a více. Pokud se podíváte na historický vývoj zlata v posledních desítkách let, zjistíte, že na zlatu téměř nešlo z dlouhodobého hlediska prodělat. Zároveň když připočtete množství zboží, které si koupíte za jednu trojskou unci dnes a které jste si kupili před x lety, zjistíte, že cena není předražená, jak někteří pesimisté tvrdí.

Investiční zlato v e-shopech

Zlato lze dnes nakoupit i na internetu. To znamená mnoho výhod. Především získáváte pravidelně aktualizovanou cenu zlata. Víte, za kolik můžete nakoupit. Tuto jistotu u kamenných obchodů nemáte. Nákup je celkově velmi jednoduchý a téměř anonymní. Navíc eshopy vám nabídnou stejný poradenský servis jako kamenné obchody. Samozřejmostí je lepší cena a to kvůli nižším nákladům na samotný prodej.

 

Gold Is Money Gold Bars Gold Golden  - hamiltonleen / Pixabay
Jak zhodnotit volné peníze: Investiční zlato

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.