Woman Sensual Female Beautiful  - efes / Pixabay
Bydlení a domácnost Zdraví a životní styl

Znáte výhody pravidelného saunování?

Jestli hledáte způsob, jak zbavit své tělo toxinů, které se vám v těle hromadí ze všech těch zplodin, chemicky ošetřovaných potravin a dalšího znečištění, infrasauny by pro vás mohly být ta správná volba.

Jaké benefity infrasauny přinášejí?

Tyto sauny jsou velice oblíbené i pro svoje další blahodárné účinky, jakými jsou například hubnutí a utišení bolestí. Pokud máte problém s nadváhou, máte nedostatek energie nebo se potýkáte s chronickou nemocí, věřte, že hromadění toxinů ve vašem těle tomu příliš nepomáhá. Saunování v infrasauně je považováno za vůbec nejlepší způsob jak ze sebe tyto nebezpečné toxiny dostat a přispět tak celkově ke svému zdraví.

A jak vám může pomoci sauna hubnout?

Proč nehubnout a zároveň se nezbavovat toxinů? Sauna může v závislosti na vašem metabolismu spálit 200-300 kalorií za hodinu, tato hodnota odpovídá kaloriím, které spálíte při běhu na 4 km a nebo 15ti minutám na rotopedu.

Vy můžete pálit kalorie a při tom pohodlně sedět! Vaše těl opálí kalorie, když se snaží vyrovnávat teplotu vašeho těla pomocí pocení a rychlejšímu proudění krve. Sauna vám také může pomoc s vaším bojem s celulitidou, za kterou stojí spojení tukových buněk, vody a toxinu. Pohodlně se usaďte a nechte kila opouštět vaše tělo.

Dnes vědci přicházejí se stále novými důkazy o tom, jak chemikálie v našich tělech způsobují v mnoha případech nárůst průměrné váhy celé populace. „Existuje mezi patnácti a dvaceti chemikáliemi, které mohou za nárůst váhy“ říká mezinárodně uznávaná studie o obezitě. A mnohé z těchto chemikálií je již přítomné v lidském těle.

Některé z těchto chemikálií způsobují nárůst množství tukových buněk v těle a další způsobují zvětšení objemu těchto buněk a proto má tělo více prostoru pro ukládání tuků. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se těchto chemikálií zbavit, je saunování v infrasauně!

Infrasauny přináší i úlevu od bolesti

Bolestí vás sauna pomůže zbavit, díky hloubkovému prohřátí (až 5cm) svalové tkáně. Díky tomu se nám v těchto místech zvyšuje rychlost krevního toku, což pomáhá uvolňování natažených svalů, bolestech kloubů a dalším bolestem, které bývají způsobeny chronickými nemocemi (například artritidou). Je také dokázáno, že do 48 hodin po zranění zrychluje sauna hojení různých oděrek a škrábanců.

A pokud si nepřejete prohřát své tělo až do takové hloubky, možná by vám stačila krbová kamna, nebo kachlová kamna. V tomto případě vám zlepšení vaší zdravotní kondice nezaručíme, ale alespoň se zahřejete!

Woman Sauna Spa Wellness Beauty  - Zerocool / Pixabay
Znáte výhody pravidelného saunování?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.