Wine Bottle Glass Champagne  - Engin_Akyurt / Pixabay
Finance a ekononika

Šampaňské vs sekt: Jaký je mezi nimi rozdíl a jak na jejich výběr?

Pokud si rádi dopřejete příjemnou večeři se svojí rodinou, nebo se občas zhostíte role hostitele, určitě se nevyhnete výběru přípitku. Takový úkol však nemusí být vždy jednoduchý, a to především v případě, že se řadíte mezi ty, kteří neznají rozdíl mezi šampaňským a sektem. V čem se liší a jak na jejich výběr v praxi?

Šampaňským nemusíte potěšit všechny své hosty

Výběr přípitku může být někdy pořádně složitý, a to především, pokud s nápoji tohoto druhu nemáte zrovna moc zkušeností. Drtivá většina lidí sáhne bezmyšlenkovitě po šampaňském, které je běžně považováno za nápoj vhodný k přípitku. Ve skutečnosti však nemusí být šampaňské tou nejlepší volbou – jeho velkou nevýhodou je jeho kyselost až hořkost, která je pro některé osoby nesnesitelná.

Pokud si tedy chcete být jistí, že si přípitek vychutná opravdu každý, měli byste se zaměřit spíše na sekty. Ty jsou známé svojí sladší a jemnější chutí, která obvykle nikoho neurazí. Pozor si samozřejmě dejte na výběr správné odrůdy – na trhu existují desítky odrůd vína, které se od sebe liší svojí vůní i chutí. Pro jistotu se tedy nebojte zeptat zkušenějších degustátorů, nebo rovnou profesionálů v tomto oboru.

K přípitku vybírejte vždy kvalitu ne kvantitu

Největší chybou některých hostitelů je výběr nápoje podle jeho ceny, která má být podle nich v ideálním případě co nejnižší. Tím se samozřejmě výrazně sníží jeho kvalita, což poznají i vaši hosté. Pokud vám tedy záleží na tom, abyste si vy i vaši hosté večer užili, nebojte se do nápoje investovat vyšší částky.

S výběrem opravdu kvalitního vína vám mohou pomoci v obchodě Víno & Destiláty, který se zabývá prodejem předních sektů a šumivých vín. Ve své nabídce má však i sezónní burčák, který nabízí ve svých Burčákomatech. Pro nákup můžete využít jednu z kamenných prodejen, ale i online obchod.

Champagne Dinner Party Dinner Party  - Irenna86 / Pixabay
Šampaňské vs sekt: Jaký je mezi nimi rozdíl a jak na jejich výběr?

One thought on “Šampaňské vs sekt: Jaký je mezi nimi rozdíl a jak na jejich výběr?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.