healthy, food, fruits
Zdraví a životní styl

Krabičková dieta a recepty s jídelníčkem

Krabičková dieta nespočívá jen ve zdravé stravě, ale hlavně v pravidelném přísunu potravy. Složení potravin je zcela pochopitelně taky velmi důležité, ale důraz je nutné klást i na to, aby bylo jídlo podáváno minimálně pětkrát denně. Snídaně, svačina, oběd, opět svačina a nakonec večeře.

Obecně se traduje, že by každý měl jíst maximálně dvě hodiny předtím, než jde spát. I to je nutné dodržovat, protože tělo tak nebude nijak strádat. Jak by tedy měl vypadat správný denní jídelníček?

Uvádíme vám příklad správného složení potravin – samozřejmě nelze ve stejném složení konzumovat každý den stále dokola.

  • Snídaně – drůbeží šunka, tmavé pečivo, čerstvé rajče.
  • Svačina – čerstvé jablko, sušené ovoce nebo oplatky.
  • Oběd – pečený losos na zelenině s bramborovou kaší.
  • Svačina – ovoce – pomeranč, jablko, mandarinka.
  • Večeře – brokolicový či čočkový salát, zeleninové karbanátky.

Příklad je pouze orientační a vhodné bude, když si doma uděláte kompletní jídelníček na celý týden. Strava by vždy měla být vyvážená. Každý den je nutné přijmout jen omezené množství jídla, ale na každý den byste měli mít nachystanou jak zeleninu, tak i ovoce, maso i luštěninu. Jen tak zajistíte, že spalování tuků bude probíhat zcela přirozenou cestou, vy budete mít pocit sytosti a vaše tělo nebude nijak strádat. Různé recepty, které jsou inspirovány krabičkovou dietou lze najít zcela bez problémů a volně na internetu.

Tak se pusťte do vaření a příprav!

Recepty krabičková dieta

Máte-li zájem o lehká jídla, o která se navíc nebudete muset během celého týdne starat, pak je pro vás krabičková dieta jako stvořená. Jaká jídla ale v krabičkové dietě najdete?

Drůbeží maso s bramborem a jogurtovou zálivkou

Budete potřebovat:

1 kelímek bílého jogurtu, 200 g drůbežího masa, 1 lžíce pažitky a petrželky, 100 g nakrájené dýně, majoránka, bazalka, 100 g brambor, olivový olej, sůl, pepř

V misce si připravte jogurt, který smícháte se všemi druhy nasekaných bylinek.

Předehřejte si troubu a připravte si plech, který vyložíte papírem na pečení. Očistěte si brambory, které dejte na pár minut povařit do vody, nakrájejte si dýni na malé kousky a odložte ji do chladu. Tak stejně učiňte s masem. Na pečící papír dejte připravené a předvařené brambory, nakrájenou dýni a nakrájejte si na menší kousky i drůbeží maso.

Všechno společně pečte tak dlouho, dokud nejsou brambory i maso hotové. Podávejte s jogurtovým dresingem a připraveným salátem z čerstvé zeleniny – může být nebo nemusí, jídlo je poměrně syté.

fruit, raspberries, diet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *