Kitchen Design Modern Contemporary  - qimono / Pixabay
Finance a ekononika

Posuvné dveře jako efektivní řešení menších interiérů

Koupili jste byt a provádíte jeho rekonstrukci nebo jste se rozhodli pro oživení stávajícího interiéru? Ať jsou vaše důvody pro přestavbu bytu jakékoli, zvláště v panelákových bytech nebo atypicky řešených místnostech můžete narazit na problém s nedostatkem místa. Jak tuto zapeklitou situaci vyřešit bez použití násilí a donucovacích prostředků? Odpovědí mohou být posuvné dveře, které jsou nejen skvělým interiérovým pomocníkem, ale především také stylovým designovým doplňkem.

Ptáte se, proč měnit stávající dveře za ty posuvné? Na následujících řádcích se dozvíte mnohem více, než pouhou odpověď na tuto otázku.

Výhody posuvných dveří

Jak již bylo výše zmíněno, hlavní výhodou tohoto typu dveří je zajímavá úspora místa. Dveře se totiž neotevírají do prostoru, ale zasunují do speciálního pouzdra, které je umístěno ve stěně. Získáte tak několik desítek centimetrů navíc, zbavíte se obitých rohů nábytku a vyplníte prostor, který dříve zel pouze prázdnotou. Zasouvání dveří do zdi je zvláště vhodné pro atypicky řešené interiéry, kde je každý centimetr navíc velmi žádaný.

Posuvné dveře jsou bezbariérové, jejich umístění je tedy vhodné například do dětského pokoje a nijak neomezují ani starší osoby se sníženou schopností pohybu, či hendikepované.

Zvládnu montáž stavebního pouzdra svépomocí?

Umístění posuvných dveří do pouzdra není zas až tak náročné, jak se na první pohled může zdát a tento proces zvládne průměrně zručný kutil. Na internetu najdete navíc řadu praktických rad i návodů, ale zabrousit můžete také do interaktivních vod a nechat se inspirovat video návodem, který vás provede montáží pouzdra pěkně krok za krokem. Uvidíte, že jakmile stavební úpravy dokončíte, budete litovat toho, že jste toto praktické řešení nezvolili již mnohem dříve.

Posuvné dveře se mohou stát dokonalým doplňkem také vašeho interiéru. Na co tedy ještě čekáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.