Bydlení a domácnost

Sdílené bydlení s kamarády, ano či ne?

Bydlení není zrovna nejlevnější záležitostí, proto zejména mladí lidé velmi často volí takzvané „sdílené bydlení“. To má však své výhody, ale i zápory. Pojďme si přiblížit ty nejdůležitější faktory společného bydlení s přáteli.

Plusy společného bydlení

Hlavní výhodou společného bydlení je jeho finanční dostupnost a možnost dopřát si „luxusnější“ bydlení, než v případě, že byste jej financovali pouze z vlastní kapsy.

Další výhodu je fakt, že hned neskončíte na ulici, pokud přijdete o práci. Jestliže totiž bydlíte s dobrými přáteli, mátě nějakou šanci, že vás v tom nenechají a po dobu, než si najdete nový zdroj příjmu, za vás nájem potáhnou. V žádném případě byste však neměli jejich dobroty využívat, jinak z vás může být bezdomovec dřív než řeknete švec.

Negativa bydlení s přáteli

Jestliže vaši spolubydlící vyznávají bohémský styl života a neudrží korunu, může se lehce stát, že velmi brzo budete platit nájem sami. Zvlášť v případě, pokud máte až moc dobré srdce a zželíte se prosebným očí svých přátel.

Mnohdy vás může trápit nedostatek soukromí. To pocítíte zejména v případě, kdy jsou vaši spolubydlící jiného ražení, dávají přednost hlučné zábavě a nekončícím večírkům, zatímco vy byste se chtěli ponořit do skript a zodpovědně se připravit na zkoušky. Nad nedostatkem soukromí si také možná postesknete v případě, kdy si budete chtít do bytu přivést svého partnera.

Dalším problémem může být, pokud si spolubydlící začnou půjčovat vaše věci nebo jíst vaše jídlo. Pokud nechcete, aby vám to přerostlo přes hlavu, zatrhněte jim to hned ze začátku. S citem, ale důrazně jim vysvětlete, že nemáte v plánu nikoho živit, ani se s ním dělit o svou kosmetiku nebo šatník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.